Посиденька№10."Один в каноє": "Троє - це оптимальний варіант" .

«Один в каное»: « Троє – це оптимальний варіант!» (перша частина)- Привіт! Розпочнемо з того, що ж таке «Один в каное». Уявіть,що ваш гурт – це цілісний організм, одна єдина людина, яку ви втрьох створили. Якою є ця «людина»: стать, характер,особливості, звички…

- З назви нашого гурту можна здогадатись, якої статі ця людина. Щодо її особистісних характеристик, то…це, швидше, загадкова не публічна особа, дивак, який живе у власному філософському світі і приховує своє обличчя навіть від нас.

- Дійшла до мене вже така новина, що зовсім недавно Ви виступали в Москві! А за численними відгуками, зрозуміла, що дуже всім сподобались. І як Вам там гастролювалось? Розкажіть детальніше, а то дуже цікаво! - То був гарний час і досвід. Ми перемогли в конкурсі «Metro on stage», який організовувало одне російське інтернет-видання і отримали можливість виступу на Поклонній горі разом із гуртами-переможцями з інших країн. Було приємно чути позитивні відгуки про нашу творчість, враховуючи те, що аудиторія була налаштована на сприйняття зовсім іншої музики: гучної і фестивальної. Хотілося б знову відвідати Москву з концертом, але щоб це була не фестивальна, а камерна атмосфера, в якій можна повніше реалізуватись в звучанні.

- Цього літа вже за доброю традицією на території нашої рідної неньки України проходять маса фестивалів. На яких у цьому році вже встигли виступити, а які ще попереду?

- Чесно кажучи, ми не великі прихильники такого формату. Не маємо нічого проти проведення фестивалів, але, як вже зазначалося, камерна атмосфера з гарною акустикою і обмеженим колом слухачів, – ось таке по-нашому!Ще однією причиною, яка змушує нас відмовлятись від участі в фестах є надумано-розрекламована популярність деяких з них, де основні рейтинги творять дві-три суперзірки, до яких організатори ставляться з повагою і трепетом, а до решти гуртів і виконавців ставлення дуже споживацьке. Не докладається жодних зусиль для створення належних умов навіть для приїзду музикантів. Не називатимемо імен, але така проблема існує. Творчість молодих не ціниться. Якщо тебе запросили виступити на якийсь супер-пупер фестиваль, то ти маєш окрім добирання своїм ходом невідомо куди, ще й «дякую» сказати за надану «честь». Таке ставлення обурює та принижує творчу гідність.

Тим не менше, є багато фестивалів, які своїм першозавданням вважають якраз гуртування і розвиток творчої молоді. Незважаючи на деякі незручності, вони залишають після себе найтепліші спогади. На одному з таких нам випала нагода виступити цього літа – це був Франко-Фест.

- З Устимом ми вже так мінімально знайомі. У відомому багатьом львів`янам гурті «4ервоне», ти теж був гітаристом, а також у твоїх руках час-від-часу можна було помітити бас-гітару та синтезатор. Стиль музики був кардинально іншим – електро-експериментальна альтернатива. Як пройшли такі зміни особисто для тебе? Важко перелаштовуватися, чи це твій власний поклик душі?Устим: - Я скоріш меломан, аніж поціновувач конкретного напрямку. В «Червоному» ми також мали акустичну програму, і з часом все більш віддалялись від року як такого. То був справді гарний період в моєму житті. Його кінець, думаю, і став відправною точкою для «Каное». Воно виникло у пошуках свого місця , і ніхто не здогадувався, що з цього вийде.

-  Іра, а твій голос ніколи не порівнювали з вокалом відомої ZaZ? Я б сказала, що в пісні «Про білизну» просто неймовірна схожість…

 - Хтось-колись казав щось схоже, але мені важко судити.  Я знаю з її репертуару одну-дві пісні. В неї чудесний голос, тому Ваше порівняння прийму як приємний комплімент.

-  Якщо б у тебе з`явилась  можливість заспівати в дуеті з вищезгаданою зіркою вже світового масштабу – це б був найщасливіший день в житті?

- Це був би просто щасливий день, один з тих щасливих днів. В мене вже є такий-собі список виконавців, з якими б страшенно хотілось заспівати, або хоча б мати нагоду поспілкуватись чи й просто побути поруч, відчути енергетику людини.

 - У пісні «Шахи» мені дуже сподобалась фраза: « Ми станемо шахами…ти будеш чорними, а я – білими». А в житті на ваш погляд, хтось має грати білими, а хтось чорними, чи потрібно їх перемішати?

- Все залежить від ситуації. В пісні «Шахи» йдеться про початковий етап зародження стосунків  між двома  людьми. В той момент кожен чітко дотримується своєї партії. Проте в перспективі ще не один раз доведеться «перемішати», поступитися, піти на компроміс для збереження стосунків. Інакше ризикуєш залишитись сам.

-  Найактуальніше питання: « Коли ж вже запишете альбом?!». Знаю, що шлях Ваш до цього «пункту» триває вже майже два роки. Коли ж дістанетесь до місця призначення?

- О так, з записами альбому у нас особливі стосунки.:) Сподіваємось, незабаром це все ж таки станеться.

- Андрій Акімов – відомий у музичному колі Львова басист та контрабасист , що зараз «басує» в «Zоряна», пропонував себе на вищезгадані «посади» в « Один в каное» . Це була серйозна пропозиція, якщо так, то чому відхилили її?
- Ми отримували пропозиції від різних музикантів, але відмовлялися, бо не хотіли втратити відчуття цілісності організму, про яке вже йшлося. Хто-зна, може то були правильні рішення, а може й хибні, але на той момент ми чітко відчували, що троє –оптимальний варіант.

- Тексти Ваших пісень зворушливі, цікаві, у них є сенс. А про збірку віршів « Один в каное» не думали?
Іра: - Я не вважаю тексти наших пісень поезією. Так, у них є дещо поетичне, але самодостатніми вони стають тільки разом із музикою.

-  Які найближчі музичні плани?  Як наприклад. щодо зйомки, ну скажімо відео на одну чи навіть декілька пісень?
- Хочемо відео, хочемо гарного відео, зі смаком і відчуттям, близьким нашому розумінню. Шукаємо таку людину.

-  Щось особливе найближчим часом організовуєте, можете привідкрити двері до таємничих творчих ідей?

-  Плануємо до Нового Року зробити запис нашого першого лів-альбому. Якраз шукаємо музикантів для розширеного складу, відповідне приміщення і людей, які б могли нам в цьому посприяти. Працюємо над розробкою власного сайту, співпрацюємо з іншими виконавцями, пишучи для них пісні, а також подумуємо над створенням нового проекту, в якому могли б реалізуватись в дещо іншому звучанні.


автор матеріалу: SifiaSophie(Костик Софія)
всі фото з офіційної групи ВК "Один в каноє"
Коментарі

Популярні публікації