Посиденька№79 Інтерв'ю Анаід Агаджанова: «Якщо сильно захотіли - можна й фестиваль створити!»

«Якщо сильно захотіти – можна й в космос полетіти!», - усім відомий вже крилатий вислів. Інтерпретувати його можна по-різному, а ось у організатора «Urban Exploration Lviv Fest» виходить: «Якщо сильно захотіти – можна фестиваль створити!». І це без жодної спонсорської допомоги,  меценатів, фондів, покровителів, державної чи підтримки міської ради.
Анаід  Агаджанова – ця досить молода дівчина на своєму рахунку має досвід та шестирічний стаж  організації найгучніших фестивалів України, драматург, режисер. Маштабний львівський фест у її житті ювілейний - 55-й! 
"Це ж скільки фестивалей за рік потрібно було проводити?!", - підраховувала я у своїй голові на калькуляторі. А ви порахували? 

Надзвичайно приємно знайомитися з такими людьми і глибоко закопатися в історію створення чого-небудь. Ми зустрілися в центрі і планували посидіти в затишному кафе, де Анаід розказала б мені що за цікаву подію вона готує львів’янам, українцям,землянам. 
У пошуках куди присісти я не втрималася і почала свої допити! Одним словом, до кавярні ми так і не дійшли! Яка кавярня, їдемо на обєкт – Фабрику Повидла. Саме на так званій «Фабриці повидла»(насправді ж то був завод спиртних напоїв і овочева база) відбудеться можливо наймаштабніший та найцікавіший фестиваль літа у Львові, а то у цілій Україні. Там ми і зробили декілька фото та записали інтервю у робочій та екстремальній атмосфері. Так, то найекстримальніше і найдовше інтервю за 4 роки моєї  роботи - інтервю на даху! На даху такої ззовні дивовижної споруди.


SofiaSophie:
-          Анаід, розповідай, що за подія і що чекатиме на учасників?
Анаід:
-           Urdan Exploration Lviv Fest подія, що поєднує у собі візуальні експозиції: вітражі, офоти, line-up, графіка, плівкове фото, флюромистецтво, поп-арт, живопис. Майстерні для всіх в залежності від уподобань: йога-зал, здорова їжа, хендмейд, вело, лабораторії перформенсу, ІТ, фото, форум театр, театр імпровізації. Звичайно на фестивалі буде музика. Ми святкуватимемо 9-ту річницю у Львові професійного ді-джеїнгу  Paradek DJ School. Відбудеться сольний концерт Таня_Таня з Dakh Daughters, та унікальна етно вечірка-концерт від гурту «Русичі». І куди без театру! У нас пройдуть вистави театру MATABOR з Києва, два театри із Харкова( експериментальний КОТЕЛОК, театр DE FACTO), також чекаємо на Черкаський академічний музично-драматичний театр. Фестиваль відбуватиметься 3 дні з  15 по 17 серпня.
SofiaSophie:
-          Як вдалося «відкопати» це приміщення для фестивалю? Хоч на території відбувалися різні події від «Тиждень актуального мистецтва» до Lviv Fashion Weeks, але воно в досить занедбаному всередині стані. Цим не менше привертає неабияку увагу, якщо тут щось відбувається, то це фурор.
Анаід:
-          Взагалі вся історія розпочалася з моєї ідеї привезти до Львова виставку Urban Exploration. Це виставка індустріально-екстримальної фотографії яку створила група людей, які є дігерами, урбаністами. Вони проникають у різні заборонені об’єкти. Роблять фотографії з найвищих точок світу, або з місць де не залізе звичайна людина, також метро, тунелі, підземелля… Це фотографії від яких перехоплює подих. Побачити хоч на фото те, що нам страшно побачити вживу. Вони роблять фото великого формату 1 метр на 70 сантиметрів. і це ще більше бентежить дух. Я давно стежила за їхньою роботою. Нещодавно вони зробили свою виставку в Києві на «АртПРИЧАЛ», і вона дивним чином зібрала близько 10 тис. відвідувачів. Виставка тривала тиждень і її потім ще продовжили, а це вже про щось говорить. Коли я зрозуміла що виставка настільки популярна, і мені теж близька до душі,  -  поспілкувалася з організаторами і запропонувала привезти фото до Львова, адже ми культурна столиця України. 
      Коли наважилися провести таку виставку, ми стикнулися з тим, що у Львові немає де її розмістити. Ось так я згадала про приміщення і підвали «фабрики повидла», бо сама ходжу сюди на всі можливі події. Дивовижним чином, майже випадково, вийшла на власників приміщення. Як тільки вони сказали мені, що все добре, і вони згодні, я зрозуміла, що однією виставкою тут не обійдеться. Так майже за тиждень ми створили концепцію поділу на такі собі розділи і тематики: візуальні експозиції, майстерні, музика, театр. Вони відбуватимуться окремо у різний час, тому люди можуть прийти лише на ту частину  яка їм дійсно цікава, чи на декілька. Ще через тиждень у нас був повний склад учасників які додавалися ледь не кожної години. Набрався штат волонтерів, що поповнюється донині.  Подія є суто ідейною, а не комерційною. Ми хочемо зробити у Львові постійний арт-майданчик, де можна у будь-який час проводити масштабні мистецькі заходи.

SofiaSophie:
-          Стан приміщення всередині та його подвіря в жахливому стані, хоч з вулиці має досить пристойний вигляд. Що зараз ви тут робите? Як готуєте його до проведення такої масштабної події, як Urdan Exploration Lviv Fest ?
Анаід:
-          Стан цього обєкту я можу охарактеризувати, як пост-хардкор. Тут є багато габаритного сміття, що потребує утилізації. Наразі ми його вивозимо своїми силами. Кожен художник, який має у нас персональну виставку, особисто своїми руками з своїми друзями робить декор кімнати у якій будуть його роботи. Багато волонтерів допомагають зачищати стіни під розмальовування рейтерами. Декілька команд приїдуть з всієї України щоб розмалювати тут коридори.
SofiaSophie:
-          Анаід, що буде таке цікаве, що не було ще ніде в світі?
Анаід:
-          Найсвіжіша фішка яку ми придумали – відвідувачі йога-зони, які прийдуть на заняття із вазоном, отримають певну знижку. Ми хочемо зробити цілий зелений сад.
Також відвідувачі, наприклад, театральної частини заходу, зможуть побачити такі вистави та театри, які на Західній Україні не виступали ще жодного разу. 
Наші майстер-класи - ексклюзивні! . Учасники створюватимуть блокноти ручної роботи. Можна прийти на кулінарні майстер-класи вегетаріанської їжі, солодощів, і навіть урок фуд-фото.
 У веломайстерні  за 3 дні з нуля зроблять ровер.
Майстер-класи на фестивалі будуть майже індивідуальні. У групу набиратимемо на один клас від 7 до 12 осіб. Ми хочемо, щоб після заняття людина вийшла дійсно з якимись знаннями і з впевненістю: «Відсьогодні я вмію робити гарний блокнотик!».
 Вистави камерні – максимум 60 глядачів.
SofiaSophie:
У вас є матеріальна партнерська підтримка? Чи можливо матеріальна, але не грошова? Як можна зробити такий фестиваль самостійно?
Анаід:
-          А навіщо? Так, партнери у нас є, але спонсорів-  немає. На це є багато причин. 
      По-перше, мені не хотілося б привязуватись до якихось брендів, логотипів, компаній. 
      По-друге, зазвичай на схожих заходах спонсорами виступає «алкоголь». Ми не є проти алкоголю, в нас на вечірках буде бар, але на мій погляд і моя ідея, -  зробити таку подію самостійно. Зробити її для розширення світогляду людей, для їхнього розвитку, а не промоції когось чи чогось. Фестиваль робиться взагалі без "живих" грошей, а наш бюджет складає «0 грн. 00 коп.». Навіть рекламні листівки про фестиваль мені подарува друза на День народження. Знаєте, то один з найкращих подарунків у моєму житті!

SofiaSophie:
-          Так ти і не розповіла нам скільки у вас волонтерів і як вони тут опинилися…
Анаід:
-          Звичайно, як і всі зараз, ми робили оголошення у соціальних мережах. Зараз у нас близько 30 волонтерів, але ми не буваємо тут ( на «Фабриці Повидла») всі разом. Хто коли може той приходить щось робити і допомагати. Додам, що волонтери у нас не лише із Львова є двоє дівчаток аж з Харкова.
SofiaSophie:
-          Уяви, що зараз неділя – остання година фестивалю. Чому варто побувати в цій годині?
Анаід:
-          В неділю на відвідувачів чекає вистава-хедлайнер «Сніданок з ворогом» Черкаського академічного музично-драматичного театру. Історія цієї вистави така, що її режисер – біженець з Семферополя. Його творіння про іспанську революцію, але адаптовано під події в Україні,  які його особисто торкнулися. Вистава присвячена нашим друзям і колегам Павлові Юрову та Денису Грищуку. Це режисер та волонтер, які потрапили у полон в Словянську та пробути там три місяці. Ми дуже щасливі що їх звільнили, що вони живі та здорові, і можливо приїдуть у гості до нас на фестиваль. Ми їх запрошуємо і дуже очікуємо!
В неділю після вистави буде сольний концерт Тані_Тані з Dakh Dauters , і ще одна незабутня і ексклюзивна подія – етно концерт гурту «Русичі». Вони виступлять у нас після трьохрічної перерви у оновленому складі.
SofiaSophie:
-          Дякую за таку детальну розмову про тебе, про ваші плани, ідею фестивалю. Можу лише побажати досягнення мети!І, звичайно,  скоро побачимось!

-       
              Анаід:
-          І тобі дякуємо за проведений час з нами!
         
        Фестиваль у Facebook:  https://www.facebook.com/urbanexplorationlviv?fref=ts                             Придбати квитки: http://2event.com/events/127087
         Сторінка фестивалю у ВК:  UrbanExplorationLviv 

      P.S Зіркові посиденьки з SofiaSophie будуть ексклюзивно для вас висвітлювати 3 дні фестиваню! Ви зможете заглянути туди, де можливо ви не зможете побувати. 
     Побачите те, що не встигли помітити на події, або просто згадати "як все було...". 

Усі фото: автора блогу

Коментарі

Популярні публікації