Посиденька №88 Враження від вистави "Собака на сіні", або "У комедії лиш доля комедіЇ"


Мабуть, комусь здасться, що ходити двічі підряд на одну виставу, то якось нудно і зовсім не весело, і навіть якщо це комедія. Сьогодні, я переконалася, що такий похід відкриває нове і зовсім інше бачення того, що відчував вперше. 

Прем'єру музичної комедії "Собака на сіні" я переглянула 26 вересня у театрі ім.Л.Українки. Комедійно-музична вистава за мотивами  іспанського драматурга Лопе де Вега про одвічне - кохання. Вистава викликала у мене сміх та усмішку на цілих три дня.
 Гра акторів настільки гармонійна, що не викликала жодних підозр, що в цей час знаходишся у театрі. Немовби, ти зараз і тут у домі справжньої іспанської аристократки Діани. Смішні ситуції на сцені викликали регіт, аплодисменти, усмішки на обличчі, блиск в очах. Адже, як весело коли молодий секретар бігає від однієї "дівки" до іншої: "О, Діано! Ооо, Марчелло!", - під такі фрази глядачі падали із крісел. Щодо інших спецефектів, то запам'яталося все! Сучасна музика і водночас відповіднa темі "Собака на сіні". Приємний голос акторів та пісні наживо. Костюми та декорації, які в міру помпезні. Вони прикрашали героїв мюзиклу, але не ховали чи маскували їх. У них можна було розгледіти актора, а не лише його вбрання.
Вперше ця вистава викликала у мене не філософські чи духовні роздуми, а саме естетичне задоволення і щастя.

Другий дубиль, коли я відвідала цю саму виставу стався у п'ятницю 10 жовтня. Саме завдяки подрузі, яка після моїх захопливих розповідей дуже захотіла на виставу. Цього разу відкрилось інше бачення і мислення. Комедія, що трагічніша за трагедію. Можливо не лише в жарті є доля жарту, а й у комедії є доля комедії. І не лише трагічність "Собаки на сіні" у тому, що вельможа господиня, як та собака на сіні, не давала іншим дівчатам підходити до свого секретаря, а сама не "їла". Такий сценарій, мабуть, і ви впізнали у своєму житті, або житті знайомих людей. Життєві невеселі історії про кохання просякнуті у всіх моментах п'єси Лопе де Вега.

1) Хлопець бігає між дівчатами. І та хороша, і та нічого, а яка вже буде! Ця втече, то піду до тієї, а як знову поманить, то теперішню кину. Знайомо? Щось чули?

2)Друга модель із п'єси, що зустрічається у житі досить часто - "Перша красуня". Модель "Перша красуня", так можна індентифікувати вельможну Діану. Неймовірної вроди, все при ній, від "женихів" немає відбою, а ледь не виходить заміж за першого дурня.

3) Головний герой зраджує дівчині меншого достатку через більш заможнішу. Він вже мріє про те, що скоро буде графом.

І навіть "хепі-енд", якщо вдуматися, чи є таким щасливим? Коли секретар Теодоро одружується із вельможною графинею Діаною після зради та брехні про своє титуловане походження. А Діана, у свою чергу, виходить заміж за Теодора лише тоді коли дізнається, що у нього є "пристойне" і гідне походження.
Але у кожного своє бачення та світогляд. Можливо, думка викладена тут про найтрагічніші комедії надто суб'єктивна.
Єдино у чому не сумніваюся - відвідайте наступного разу виставу "Собака на сіні" у театрі ім. Л.Українки ( м.Львів вул. Городоцька, 36), і відчуйте власні емоції, сформуйте своє бачення та просто гарно проведіть вечір! Ви цього варті!

(фото із сайту Львівський драматичний театр ім.Л.Українки)
Коментарі

Популярні публікації